Požadovaný text nenalezen. S realitkou nebo bez? - Prodávám -
Dům, byt a pozemek
jak prodat a koupit
bez starostí

Doporučujeme

Triky a podvody realitních kanceláří - jak se jim vyhnout a jak spolupracovat při prodeji nemovitosti.

 

S realitkou nebo bez?

reality-prasatko2-150

Čistě ekonomicky se vyplatí tomu, kdo získá větší užitek trávením svého času jinak, než tím, že si koupi nemovitosti zajišťuje sám. Realitky svým založením usnadňují a zrychlují transakční proces a měly by být jakýmsi garantem, že vše proběhne hladce. Většina nemovitostí nabízených na prodej v ČR, je nabízena realitními kancelářemi. Takže kupovat vyhlédnutou nemovitost, kterou má pod smlouvou RK, bez ní, kolikrát ani není možné bez hrozby soudních tahanic. Realitka může pomoci v mnoha směrech, zejména s vyhledáním nemovitosti, zajištěním dokumentace, smluv a převodu peněz a nemovitosti.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

reality-nadvori-150
Pokud prodáte nemovitost na vlastní pěst, můžete významně uspořit. Pomoci odborníka se ale stejně nevyhnete. Svěříme-li prodej nemovitosti realitní kanceláři, musíme počítat s obvyklou provizí, která se stanoví procentem z realizované prodejní ceny. Seriózní realitní kancelář poskytne kompletní realitní i právní servis včetně notářské či advokátní úschovy k úhradě kupní ceny. V rámci sjednané provize, která je většinou zahrnuta do nabídkové ceny nemovitosti, vám realitní kancelář poskytne služby k prezentaci nemovitosti na vlastním realitním webovém serveru, případně na různých inzertních serverech, propaguje nemovitost v realitních novinách a prostřednictvím makléřů nabízí vaši nemovitost potenciálním zájemcům. Pro sepsání kupní smlouvy má buď vlastní právníky, anebo spolupracuje s advokáty nebo notáři. V horším případě použije vzory kupní smlouvy, které se doplní o ověřené podpisy účastníků.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

reality-makler-150
S prodejem nemovitosti souvisí řada úkonů a činností, které každému klientovi renomovaná realitní kancelář buďto přímo zajistí, nebo pomůže vyřešit. Tím si prodávající ušetří značnou dávku energie a často i nervů… Při prodeji nemovitosti je zapotřebí posoudit reálnou tržní cenu nemovitosti, tak aby nebyla nabízena buď pod cenou, nebo naopak za cenu, která odradí případné zájemce svojí nereálností. To je zejména v dnešní době velice důležitý moment. Zkušený makléř má o cenách v regionu, resp. v lokalitě, ve které působí, největší přehled. Pomůže klientovi se zajištěním a prověřením podkladů potřebných k prodeji.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

reality-makler2-150
Chystáte se prodat nebo koupit nemovitost? A víte, jaké kvality by měl mít realitní makléř, abyste měli jistotu, že obchod proběhne transparentně a ve váš prospěch? Řadu doporučení pro to, abyste vsadili na správného koně, pro vás má Tomáš Fiřtík, člen představenstva České komory realitních kanceláří a jednatel realitní společnosti IMMOINVEST Group.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

reality-rscs-loto-120
„Renomé je určitě jedním z rozhodujících znaků. Při našem dlouholetém působení na realitním trhu jsme si ověřili, že záštita silné známé značky, jakou je Česká spořitelna, u klientů jednoznačně vyvolává pozitivní pocit. Vědí, že jde o solidní společnost, které mohou důvěřovat. Na naši realitní franšízovou síť, jako člena této skupiny, to samozřejmě klade nároky dodržet nastavený vysoký standard klientského servisu a kvalitní práce,“ říká Miloš Červenka, člen představenstva Realitní společnosti České spořitelny. U realitních kanceláří známých jmen mívá klient záruku, že dbají na kontrolu svých makléřů a v rámci zachování dobrého jména na trhu provádějí pravidelné kontroly kvality. Často bývají členy profesních sdružení a asociací, jejich zaměstnanci mají povinnost dodržovat etický kodex a v některých případech mají i zástupce, ombudsmana, pověřeného řešením stížností a námětů od klientů.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

reality-klavesnice-150
Realitky čím dál více tlačí své klienty do výhradních smluv. Vadí jim totiž, že klienti nabízejí nemovitosti více kancelářím ve snaze prodat je co nejrychleji. Prodávající se ale exkluzivních smluv bojí. Často se tak stane, že tu samou nemovitost nabízí hned několik realitních kanceláří. Háček je v tom, že každá chce jinou cenu.

Detail DISKUTOVAT (1 příspěvků)

Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x