Dům, byt a pozemek
jak prodat a koupit
bez starostí

Doporučujeme

Triky a podvody realitních kanceláří - jak se jim vyhnout a jak spolupracovat při prodeji nemovitosti.

 

Kupuji bez realitky

Provize realitní kanceláři: zasloužená odměna, nebo předražená služba?
Provize placená realitním kancelářím za zprostředkování prodeje není nikterak malá. Zpravidla se pohybuje v rozmezí od tří do šesti procent z prodejní ceny nemovitosti. Provize tak může u několikamiliónové částky činit i několik stovek tisíc korun. Argumentace ze strany klientů je tedy jednoznačná. Prodávající v případě prodeje mimo realitní kancelář láká potenciální zájemce na zdánlivou výhodu neplacení provize, kupující si mne ruce, že ušetří peníze. Dívat se ale na zprostředkování prodeje nemovitosti pouze skrz optiku "s/bez" realitní kanceláře tedy "s/bez" provize je velmi krátkozraké.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Koupíte nemovitost, čeká vás exekuce, varují realitky
Praha - Stovky případů, které souvisí s exekucemi, řeší v Česku každý měsíc tuzemské realitní kanceláře. Některé z nich dokonce hlásí i více než 25procentní nárůst takovýchto případů oproti předchozímu roku. Exekuční zabavení majetku přitom často hrozí i lidem, kteří dluhy vůbec nezavinili, a do nezáviděníhodné situace je přivedla pouze jejich nevědomost. Vyplývá to z ankety deníku Aktuálně.cz mezi vybranými realitními kancelářemi. Mnoho z těchto případů se odehrává podle obdobného scénáře: Zájemce o nemovitost si koupí dům či byt na vlastní pěst. Tedy bez realitní kanceláře či právníka specializovaného na reality. Do několika týdnů či měsíců po koupi je pak na nově pořízenou nemovitost uvalena exekuce kvůli nespláceným dluhům předchozího majitele. A ten nebývá nikde k zastižení. Se splácením celého cizího dluhu se potom musí potýkat jen noví majitelé domu nebo bytu.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Problematika převodu nemovitostí
Cílem tohoto příspěvku je upozornit na základní věci, na které je třeba dávat si pozor při převádění nemovitostí. V první řadě by měl ten, kdo nemovitost kupuje požadovat od toho, kdo ji převádí doložení toho, že je oprávněn s nemovitostí disponovat, tedy nabývací titul případně plnou moc od vlastníka nemovitosti,pokud nejedná s vlastníkem osobně. Dále výpis z příslušného listu vlastnictví katastru nemovitostí. Katastr nemovitostí obsahuje soubor údajů o nemovitostech, zejména jejich soupis a popis. Z listu vlastnictví, na kterém je nemovitost zapsána sedá zjistit, zda na nemovitosti není zatížena např.věcným břemenem, zástavním právem či zda není prodávána v rámci exekuce. Pokud má nemovitost z pohledu kupujícího nějakou právní vadu, měl by kupující a prodávající věc řešit a je na kupujícím, aby zvážil, zda má i za těchto okolností o koupi nemovitosti zájem.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Realitní průvodce - časová osa
Koupě bytu pro vás může nebo nemusí být tou pravou volbou, stejně jako pronájem bytu pro vás muže nebo nemusí být to pravou volbou. Nicméně, častěji asi uslyšíte, že koupě vlastního bydlení je lepší. Někteří lidé preferují, když je o některé věci postaráno např. opravy a údržba. Pronájem nemovitosti dává tuto svobodu od zodpovědností spojených s vlastnictvím nemovitosti. Pronájem je také výhodnější pro ty, kteří neplánují zůstat dlouho nebo se rádi často stěhují. Také v oblastech, kde je koupě nového bydlení cenově nedostupná a kde se slušné bydlení za rozumnou cenu shání velmi těžko je výhodnější si nemovitost pronajmout. Na druhou stranu mnoho lidí si užívá pocit, že bydlení patří jim a mohou si s ním dělat co chtějí: mohou si zařídit a upravit věci podle jejich představ. Nejčastějším důvodem, který lidé uvádí, pro koupi vlastního bydlení je, že nechtějí platit měsíčně za pronájem a přitom nemít nic, co můžou za svoje tvrdě vydělané peníze ukázat. Vlastnit bydlení znamená mnoho výhod. Pokud si zakoupíte vlastní bydlení, stává se aktivem ve vašem vlastnictví. Každou splátkou hypotéky totiž částečně navyšujete svůj majetek ve formě nemovitosti. Funguje to jako spoření. Dlouhodobě jsou investice do nemovitostí jedny z nejjistějších a nejvýhodnějších.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x