Požadovaný text nenalezen. Reality a nemovitosti - jak správně koupit a prodat
Dům, byt a pozemek
jak prodat a koupit
bez starostí

Doporučujeme

Triky a podvody realitních kanceláří - jak se jim vyhnout a jak spolupracovat při prodeji nemovitosti.

 

Reality

reality-domek-150

Ať již kupujeme nemovitost k vlastnímu bydlení, nebo na pronájem, chápeme toto rozhodnutí jako jedno z nejdůležitějších v životě. Nemovitost k bydlení dokonce často kupujeme s přesvědčením, že v ní zůstaneme celý život. Možná proto je kolem tohoto nákupu tolik emocí, každý má nějaký recept nebo názor, jaká je nejlepší. Je ale třeba nechat emoce a názory stranou, udělat si pečlivou analýzu založenou na faktech, která nemovitost dělají skutečně cennou.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

reality-naco-150
Nemovitost nekupujete každý den. Už proto, že je to vždycky pořádná investice. A čím víc peněz je ve hře, tím víc můžete prohrát, když si nedáte pozor. Nepodceňte žádný z klíčových momentů, buďte připraveni a – nekupujte vilu v pytli. Jak kupovat byt, dům a jinou nemovitost? Nejprve si musíte vybrat tu správnou. Předpokládejme však, že už jste si vybrali podle svého gusta. Teď je na řadě výměna něco za něco. Převod vlastnických práv k nemovitosti z původního majitele na vás a převod peněz za ni opačným směrem. Pojďme se společně podívat na tři kroky k bezpečné koupi nemovitosti.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

reality-cena-150
Stanovit nejlepší cenu za vlastní dům či byt není jednoduché. Původní vlastník chce z prodeje získat maximum, budoucí majitel zase touží nemovitost pořídit s co nejnižšími náklady. To jde trochu proti sobě. Pokud se ale cena stanoví optimálně, spokojeni budou oba. Dosažení optimální ceny je výsledkem jednak objektivního průzkumu podobných nemovitostí a jednak intuitivním stanovením, kolik bude kupující ochoten zaplatit za váš dům. Správná cena přiláká zájemce o prohlídky a to povede k prodeji. Bohužel, cena je nejdůležitější faktor, který kupující používají k tomu, které domy chtějí vidět. Je také důležité si uvědomit, že ačkoliv nabídkovou cenu stanovíte vy a váš makléř, prodejní cenu určuje kupující.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Jak prodat nemovitost bez realitky a s jistotou?

Začít musíme tím, že nemovitost budeme nabízet tak, aby se nabídka dostala k potencionálním zájemcům. V dnešní době je většina inzerce soustředěna na internetových portálech. Mají různou úroveň kvality, různou návštěvnost a také různé smluvní podmínky pro umístění inzerátů. Nabídku lze za poplatek upřednostnit před ostatními. Za zveřejnění na první straně, zvýraznění inzerátu a umístění na další servery zaplatíte několik set korun. Jakmile najdeme kupujícího a dohodneme se s ním na kupní ceně a úhradě nákladů spojených s převodem nemovitosti, můžeme vyrazit k notáři. Seznam notářů najdeme na stránkách Notářské komory České republiky www.nkcr.cz. Důvodů, proč vyrazit k notáři, a ne k advokátovi, je celá řada.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Provize realitní kanceláři: zasloužená odměna, nebo předražená služba?
Provize placená realitním kancelářím za zprostředkování prodeje není nikterak malá. Zpravidla se pohybuje v rozmezí od tří do šesti procent z prodejní ceny nemovitosti. Provize tak může u několikamiliónové částky činit i několik stovek tisíc korun. Argumentace ze strany klientů je tedy jednoznačná. Prodávající v případě prodeje mimo realitní kancelář láká potenciální zájemce na zdánlivou výhodu neplacení provize, kupující si mne ruce, že ušetří peníze. Dívat se ale na zprostředkování prodeje nemovitosti pouze skrz optiku "s/bez" realitní kanceláře tedy "s/bez" provize je velmi krátkozraké.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

10 nejčastějších podvodů a triků RK

Podvod č. 1 Vykoupíme Vaši nemovitost! či Peníze ihned za váš dům! 

Jistě jste tu reklamu všichni viděli. Pokud si myslíte, že zavoláte do této kanceláře a oni vám přivezou hned peníze, jste bláhoví, Pokud si myslíte, že když podepíšete kupní smlouvu, tak dostanete peníze ihned, tak jste také na omylu. Prostě podepíšete docela tvrdou, závaznou, zprostředkovatelskou smlouvu na dlouhou dobu. Doporučuji podrobně přečíst a porovnat.

Podvod č. 2 Máme kupce na váš dům (byt, pozemek atd.)!

Žádný kupec není, kdo by také koupil nemovitost, aniž by ho viděl nebo si jej podrobně prohlédl? Zato je opět připravena zprostředkovatelská smlouva. Někdy i falešný kupec, který si to po podpisu zprostř. smlouvy rozmyslí. Doporučuji uzavřít smlouvu na 14 dnů. Mají li kupce stačí to. 

Podvod č. 3 V této ulici koupím rod. domek, v tomto domě byt.

Pokud se pod uvedeným tel. číslem objeví dodatečně realitní kancelář, je to opět podvod. Nepokračoval bych v jednání.

Detail DISKUTOVAT (1 příspěvků)

reality-prasatko-150
Ke koupi jsou v Česku desítky tisíc nemovitostí. K investování se jich však hodí jen málo. Jak se v nabídkách neutopit a volit správně? Není to jednoduché, přesto jsou v Česku stovky, možná tisíce lidí, kteří to dokázali a jsou dlouhodobě úspěšní, krize nekrize. Každá lokalita má svá specifika. To, co si teď přečtete, nebude tedy platit univerzálně a stoprocentně, pro většinu případů a lokalit to však fungovat bude. Lze říci, že porovnání ročního čistého výnosu z nájmu a kupní ceny nemovitosti vychází lépe u menších bytů než u větších.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

realita-procenta-150
Jsem člověk středního věku, který ve stáří nechce být závislý pouze na důchodu. Nevěřím však nebo nerozumím penzijním připojištěním, stavebním spořením, podílovým fondům, investičnímu životnímu pojištění a spořicím účtům. Chápu, že reálná inflace denní spotřeby je vysoká, výnosy bankovních produktů jsou nízké nebo se na ně nelze spolehnout, možnosti garantovaných státních programů jsou malé – proto musím postupovat jinak. Rozhodl jsem se investovat do nemovitostí. Vím, že si svoji investici můžu vybrat sám a sám si ji také budu obhospodařovat, můžu získat rozumný výnos z nájmu a cena nemovitosti bude dlouhodobě držet krok s inflací.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x