Požadovaný text nenalezen. Na co dát pozor - Prodávám -
Dům, byt a pozemek
jak prodat a koupit
bez starostí

Doporučujeme

Triky a podvody realitních kanceláří - jak se jim vyhnout a jak spolupracovat při prodeji nemovitosti.

 

Na co dát pozor

reality-stop-150
Některé z realitních kanceláří získávají své klienty pomocí nekalých fíglů. Pomocí stejných praktik pak na zákazníkovi vymámí smlouvu o spolupráci nebo ještě hůře: smlouvu o exkluzivním prodeji nemovitosti. Na té by za normálních okolností nebylo nic špatného.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

reality-maklerka-150

1) Vyberte si kancelář pokud možno na základě osobní reference vašich známých nebo alespoň kancelář, která má na svých webových stránkách jména, telefonní kontakt a e-mail všech svých makléřů.

2) Nescházejte se s makléřem ani nepodepisujte žádné smlouvy mimo sídlo realitní kanceláře. Často jde o podvodníky, kteří se falešně prezentují jako agenti renomovaných kanceláří. Nejvíce záludností je skryto ve smlouvách s realitkou. Smlouvu si důkladně pročtěte, případně trvejte na jejím přepracování, pokud se vám nezdají například podmínky jejího vypovězení.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

10 nejčastějších podvodů a triků RK

Podvod č. 1 Vykoupíme Vaši nemovitost! či Peníze ihned za váš dům! 

Jistě jste tu reklamu všichni viděli. Pokud si myslíte, že zavoláte do této kanceláře a oni vám přivezou hned peníze, jste bláhoví, Pokud si myslíte, že když podepíšete kupní smlouvu, tak dostanete peníze ihned, tak jste také na omylu. Prostě podepíšete docela tvrdou, závaznou, zprostředkovatelskou smlouvu na dlouhou dobu. Doporučuji podrobně přečíst a porovnat.

Podvod č. 2 Máme kupce na váš dům (byt, pozemek atd.)!

Žádný kupec není, kdo by také koupil nemovitost, aniž by ho viděl nebo si jej podrobně prohlédl? Zato je opět připravena zprostředkovatelská smlouva. Někdy i falešný kupec, který si to po podpisu zprostř. smlouvy rozmyslí. Doporučuji uzavřít smlouvu na 14 dnů. Mají li kupce stačí to. 

Podvod č. 3 V této ulici koupím rod. domek, v tomto domě byt.

Pokud se pod uvedeným tel. číslem objeví dodatečně realitní kancelář, je to opět podvod. Nepokračoval bych v jednání.

Detail DISKUTOVAT (1 příspěvků)

reality-mince-150
Výkup nemovitosti je jedna z možností, jak získat rychle hotovost a vyřešit finanční problémy. Nebo se přímo zachránit před exekucí. "Přibývá lidí, kteří nejsou schopni splácet hypotéky a úvěry," vysvětluje Michal Pitucha, ředitel realitní kanceláře Sting, jež se na výkupy nemovitostí specializuje.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

reality-makleri-150
Prodávat a kupovat nemovitost přes realitní kancelář bývá výhodné. Je však třeba dát si na spolupráci s makléřem pozor a vědět, co můžete a máte od něho žádat, a co mu naopak dovolit nesmíte. Od velké realitní kanceláře očekáváme vlastní kvalitní webové stránky s přehlednou a navštěvovanou inzercí. Od malé realitní kanceláře pak místní a osobní znalost lokality a aktivní nabízení nemovitosti konkrétním potenciálním zájemcům. U velkých kanceláří také oceníte výhodu vzájemné provázanosti a spolupráce jejich makléřů.

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Špinavé triky realitních kanceláří

Falešný kupec
Nereálná cena
Bleskovka
Náborář
Tajný agent
Čistý protokol
Směrovka
Velký šéf

Detail DISKUTOVAT (0 příspěvků)

Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x