Dům, byt a pozemek
jak prodat a koupit
bez starostí

Doporučujeme

Triky a podvody realitních kanceláří - jak se jim vyhnout a jak spolupracovat při prodeji nemovitosti.

 
Ostatní

Jak vybrat správné pojištění pro váš majetek?

reality-nahled-ergo-150

Pokud nechcete žít ve strachu o bydlení, musíte se pojistit. Jedině tak získáte jistotu, že v případě škod dostanete finanční kompenzaci a z té budete realizovat opravy nebo nákup nových věcí. Nabízí se hned 3 varianty a nedávno byla na trh uvedena i novinka, která potěší zejména chataře.

Proč řádné pojištění mít?

Skrze pojistku si kupujete ochranu při celé řadě událostí. Pojišťovna vám vyplatí kompenzaci, když dojde k poničení nebo zničení budovy a jejího vybavení vlivem přírodních živlů (tj. jako následek vichřice, silného deště, přívalu sněhu apod.) i v případě, že se stane neočekávaná událost (např. pád stromu, přepětí v síti aj.) i tehdy, když škody způsobí vandal nebo zloděj.

ergo-zlodej

3 různé varianty a 1 novinka

První variantou je pojištění nemovitosti, které pokrývá škody na nemovitosti – bytě, rekreačním objektu nebo rodinném domě. Může se vztahovat také na menší stavby a stavební součásti. Až donedávna to byla jediná možnost pro chataře, jak chránit majetek. Vstříc jim vyšla pojišťovna Ergo, která uvedla na trh nový typ pojištění Bezpečný domov PLUS. Jedná se o pojištění majetku (druhý typ pojištění bytu), které kryje škody na věcech movitých i nemovitých a nově je určena právě i pro chataře. Třetí variantou je pojistka domácnosti. Její krytí se vztahuje pouze na movité věci, tj. vybavení jako jsou spotřebiče, nábytek, ale i cennosti a peníze.

ergo_majetku

Pečlivě vybírejte!

Pojišťovny svádí boj o každého zákazníka, z čehož můžete těžit. Než uzavřete smlouvu, udělejte si vždy online porovnání. Zajímat vás musí také kalkulace pojištění nemovitosti online. Ceny se mohou lišit i o několik tisíc korun ročně. Vyplatí se vám také, když si sjednáte pojistku online. Ušetříte čas i peníze. Mnohé pojišťovny dávají při online sjednání slevu nebo bonusy. U Ergo je to například pojištění odpovědnosti (více o něm zde) k pojistce Bezpečný domov PLUS.

Příspěvek do diskuze
:
:
: *Vyplňte tento kód: 365 (slouží k ochraně proti komentářovému spamu)
Všechny položky jou povinné

Provozovatel nenese odpovědnost za příspěvky diskutujících a nevyjadřují názory provozovatele.
Vytvořilo Anawe